Kapadokya Balon Turları

Kapadokya’nın simgesi olan balon turları, bölgenin eşsiz güzelliğini görmeniz için harika bir fırsattır. Kapadokya’nın simgesi haline gelen balon turlarına katılarak bölgeyi en iyi şekilde gözlemleyebilirsiniz.

1 saat 30 dakika süren balon turu veya 45 dakika süren kısa uçuş, sizi Kapadokya’nın güzelliğini sabahın ilk saatlerinde ayaklarınızın altına serecektir.

Balon turları hava koşulları elverdiği sürece sabahları yapılmaktadır. Bölgemizde bulunan balon şirketlerine ait sepet sayısı 8, 10, 12 ve 20 kişilik olmak üzere toplam alanında uzman pilotlarla uçuşlar sağlanmaktadır.

Balonla toplam gezi süresi: Otel-uçuş alanı-konukevinden transferi, balonun hazırlanış süresi, uçuş süresi, uçuş sonrası şampanyalı kutlama ile toplam süre yaklaşık 4 saattir. Balon ile havada uçuş süresi ise yaklaşık 1 saat 30 dakikadır.

Balon turu sırasında rahat ayakkabılar ve giysiler giyilmesi önerilir. Balon turunu izleyen gün, tura katılanlara uçuş sertifikası verilmektedir. Balon pilotları profesyonel, sertifikalı ve deneyimlidir.